Jsme zvyklí, že mozaiky se staly běžnou součástí wellness center, plaveckých bazénů a lázní. Důvod je jednoduchý, mozaiky usnadňují obkládání nepravidelných a zejména oblých tvarů, které se často vykytují právě v bazénech a wellness centrech – kulaté sloupy, oblé zakončení bazénu, stolek nepravidelných tvarů apod. Chystáte-li se na domácí wellness, máte doma bazén či v koupelně oblou skříňku s umyvadlem, neváhejte a použijte mozaiku i u vás doma.

Jak na to?

Nejdůležitější je vybrat vhodný materiál a barvu mozaiky. Mozaiky se vyrábí především ze skla, keramiky a kamene. Máte-li doma přírodní obklady, bude se vám hodit kamenná mozaika z říčních oblázků či travertinu. Ke klasickým obkladům zase můžete vybírat barevnou skleněnou mozaiku, ty se vyrábějí ve spoustě různých provedení. Mozaika může být jednobarevná, která oživí svými malými segmenty zejména velkoformátové obklady, vícebarevná se potom skvěle hodí k jednobarevným obkladům na větší ploše. Použijte stylovou mozaiku do koupelny a vytvořte si zde příjemné prostředí pro péči o váš zevnějšek i relaxaci. Mozaiku můžete použít na stěny, do sprchového koutu, kolem umyvadla či na toaletu.

Mozaika skvěle vypadá také v kuchyni, kde může sloužit jako samotný obklad zdi za linkou, nebo jako doplněk klasických obkladů. Pokud je vaše kuchyň spojena s jídelnou použijte stejnou mozaiku i zde. Máte-li doma velký otevřený prostor, můžete prvky mozaiky prolnout celý prostor včetně obývacího pokoje, kde může mozaika sloužit třeba jako obklad krbové vložky. Mozaiku můžete vybírat z pohodlí vašeho domova on-line v internetovém obchodu RDkachle.cz, nebo navštivte vzorkovou prodejnu v Ostravě, kde na vás čeká spousta mozaiek, obkladů a dlažeb, které si můžete prohlédnout na vlastní oči. Neváhejte a dodejte vašemu obydlí ten správný šmrnc.