Mozaika stokrát jinak

Každá kuchyň je jedinečná a nedá se příliš generalizovat, co v kuchyni mít a co ne. Každý má jiné možnosti, jiné potřeby i jiné zvyky. Co však má drtivá většina kuchyní společné, je pracovní plocha. Je třeba mít dostatečně velkou pracovní plochu, abyste zde zvládli uvařit i několika chodové menu. S tím souvisí i prostor za kuchyňskou linkou. Přece jen čas od času leccos vystříkne, prskne a pouhá zeď by byla za chvilku samý flek a šmouha. Je třeba mít za pracovní deskou omyvatelnou plochu.

Ta pravá svítidla do kuchyně

Ať už uvažujete o rustikální nebo ultra moderní kuchyni, budete potřebovat v každém případě účinné osvětlení. Jak ho vybrat? Začněme od základního – centrální osvětlení by mělo být na stropě, odkud ozáří celou místnost. Podle dispozic a tvaru místnosti lze zvolit stropní svítidlo, závěsný lustr, zapuštěné bodovky, LED pásky nebo některý typ systémového svítidla. Výběr záleží především na vaší představě ideální kuchyně. Pokud máte kuchyň spojenou s jídelním koutem nebo rovnou i obývacím pokojem, budete potřebovat všechna svítidla sladit do jednoho stylu.

Nejlepší perníčky podle babičky

Neznám nic lepšího než ověřené recepty po předcích. Pokud si nevíte rady s receptem na perníčky, vězte, že ty nejlepší pekla moje babička. Nemusely se dělat příliš dopředu, protože byly hned měkké. Přikládám recept, abyste si to mohli ověřit všichni sami:

200 g másla 

0,9 kg hladké mouky

4 ks vejce

300 g moučkového cukru

250 g teplého medu

1 lžička jedlé sody + koření do perníku

Mouku i cukr je dobré prosít, aby se netvořily hrudky. Všechny ingredience smícháme a vypracujeme hladké těsto. Zabalíme do fólie a necháme odležet v chladu do příštího dne. Druhý den necháme těsto na válu chvilku povolit, poté rozválíme placku silnou asi 2-3 mm, vykrájíme tvary, které poklademe na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme při 200C 7-10 minut. 

Vyzkoušejte je i vy, uvidíte, že z nich budete všichni u vás doma nadšení.

Tapety do kuchyně

Kuchyň, to je místo, kde se dějí ty zázraky, kde vznikají lahodná jídla, dezerty, a pramení odtud štěstí v rodině. Někdo má kuchyň řešenou jako úplně samostatnou místnost, někdo naopak má jako součást kuchyně i jídelnu. Často se v moderních domech objevují zcela otevřené prostory, ve kterých je spojen obývací pokoj s kuchyní a jídelním koutem.

Jak vybrat krycí plachty na bazén

Přemýšlíte nad tím, jak vybírat krycí plachtu na bazén? Pokud ano, měli byste při výběru myslet hned na několik věcí. Jako první se musíte zaměřit na velikost a typ bazénu, který vlastníte. Výběr správné krycí plachty na bazén se totiž odvíjí právě od těchto dvou kritérií.

Půjčené dodávky na dlouhé cesty

Pokud jsme právě ve fázi, kdy se snažíme naplánovat rodinnou dovolenou, můžeme se připojit k mnoha spokojeným zákazníkům, kteří byli ve stejné situaci jako my a nakonec si půjčili obytnou dodávku. Zní to poněkud zvláštně, ale obytná dodávka bude jistě spolehlivým partnerem pro dalších 14 dní.

Život za městem v krásném přírodním srubu na klíč

Neustálý spěch, prach a přeplněné ulice nás nutí k odsunu za město, mnohdy na venkov. Značná část těchto okrajových částí má tendenci se rozvíjet a my tak nemusíme přijít o určitý druh pohodlí, na který jsme-li doposud zvyklí. Jako vhodnou alternativu za bydlení ve městě se jeví dokonalý tvar dřevěného srubu na klíč, který je velmi osobitý a harmonický. Samozřejmě jde také o náš styl, ale srub je přímo stvořen pro tento druh bydlení.

Stěhujeme se levně

Máme před sebou stěhování a bojíme se zmatku, chaosu a stresových situací? Není proč. Stěhování s sebou přináší nejen nový domov, prozkoumání okolí a nové přátele, ale ze zdánlivě nepopulární situace se může vyklubat dobrá a promyšlená akce.

Renovace dřevěných parket

Nejen domy a byty ukrývají poklady v podobě dřevěné podlahy. Jde o jednu z nejlepších podlah, a proto by byla určitě škoda ji při rekonstrukci hned měnit za novou. Stačí si povolat odbornou firmu a dřevěnou podlahu nechat zrenovovat. A je úplně jedno, jestli se jedná o dřevěná prkna nebo o dřevěné parkety. Ale tyto podlahy nemusejí zdobit jen domy. Je dnes mnoho jiných místností a budov, kde se tyto staré dřevěné podlahy nacházejí a i přes jejich stáří se s tím dá určitě něco dělat.

Následky vážných úrazů, které zůstanou na kobercích, odstraníte hloubkovým čištěním

Vážné úrazy se stávají nejen ve venkovním prostředí, ale také uvnitř bytů nebo rodinných domů. Pády ze schodů nebo při montážích různého druhu, nejsou zase tak neobvyklé. Někomu se při pádu nestane vůbec nic, jiný si může způsobit vážné zranění a musí být hospitalizován v nemocnici. Následky pádů se mohou projevit nejen na člověku, ale i na domácnosti. Vzniklé škody mohou být jasně viditelné a jejich náprava může být i finančně náročná. Ale jak se říká, peníze budou, hlavně, když bude člověk po úrazu zase v pořádku.

Tapety do kuchyně? Proč ne?

Možná vám to bude připadat trochu jako sci-fi, ale tapety se skutečně dají použít i do kuchyně a to nejen jedním způsobem. Dnes už totiž nejsou na trhu pouze klasické papírové tapety, které nemají zrovna moc dlouhou životnost, ale vyrábí se i vliesové, vinylové a další speciální samolepící tapety, jejichž vlastnosti umožňují jejich bezproblémové využití i v kuchyni.  

Rekonstrukce a grafický návrh

Starší panelákové byty potřebují razantní změnu vzhledu. Staré umakartové jádro nebývá ani dnes ničím neobvyklým. Samotné peníze nejsou rozhodujícím faktorem celé revitalizace. Musíme si položit otázku, kde budeme po dobu týdnů přebývat. Moderní a rychlé úpravy v řádu dnů jsou možné opravdu jen v televizi. Pokud si přeje klient přestavbu od podlahy až ke stropu, doba několika týdnů je jistá.

Rekonstrukce bytů a bytových jader

Rekonstrukce bytů je poměrně náročnou a především zdlouhavou činností, která by ku kvalitnímu provedení měla být rovnoměrně kvalitně a dostatečně dlouho před samotným zahájením rekonstrukce naplánována. Stavební firmy provádějící rekonstrukce obvykle termíny pro zahájením prací určují v horizontu cca měsíce, pokud tedy plánujete rekonstrukci například za týden, ale ještě nemáte stavební firmu, těžko ji budete hledat. Každá firma, který rekonstrukce provádí pravidelně má termíny fixně naplánované poměrně dlouhodobě dopředu a to především z důvodu toho ,aby kvalitně vytížila svoje zaměstnance.

Štuková omítka

Štuk neboli štuková omítka se skládá z vápna a jemného písku. Štuky se dělí podle hrubosti pískových zrn, přičemž ty hrubší se používají k omítnutí venkovních stěn a jemnější se používají do interiéru.
Před samotným nanášením štukové omítky je potřeba podkladovou zeď řádně vypenetrovat. Tato příprava je nutná pouze, pokud zeď byla již v minulosti omítnuta. Pokud budeme nanášet štukovou omítkou na holou zeď, stačí ji očistit od drobných kamínků a hrbolů. Poté můžeme přejít k samotné technice štukování.

Jaký materiál na kuchyň?

Už se nemůžete na vaši starou kuchyň ani podívat, všude se vám hýbou dvířka nebo se nedovírají a už dokonce i vypadávají? Případně máte postavený nový dům nebo koupený nový byt a nechcete si uvnitř ohřívat večeři na ohništi? Potom jednoduše spějete k otázce, co si vybrat za kuchyň a hlavně také kolik se vyplatí do ní investovat.

Výroba kuchyní na míru

Kuchyň je místnost, bez které se prostě neobejdete, ať už bydlíte v bytě nebo máte vlastní dům, kuchyň potřebujete. Velké obchodní řetězce sice nabízejí sektorové kuchyně za nízké ceny, nicméně tyto kuchyně nedosahují žádné zvláštní kvality, rychle se ničí a mnohdy se stěží dožijí konce záruční doby.

Podlaha do kuchyně

Jestliže budete realizovat novou kuchyň, tak by první myšlenky měly směřovat k tomu, jaká bude její podlaha. Podle vyjádření odborníků na podlahy se nedoporučuje podlahu "nastavovat", tj. pokládat podlahové krytiny k jednotlivým skříňkám nebo spotřebičům, které se již v kuchyni nachází.

Navrhujeme kuchyň

V dnešním sortimentu různých výrobců, druhů a typů kuchyní je velmi těžké vybrat si jen jednu, která se vám líbí. Většina lidí se rozhoduje zpravidla mezi dvěma typy kuchyní,to jsou kuchyně dýhované a lakované.